Tablica suchościeralna – jak ją czyścić?

Prawidłowa eksploatacja i pielęgnacja popularnych tablic suchościeralnych to podstawa, jeżeli chcemy zwiększyć ich żywotność oraz utrzymać je jak najdłużej w idealnym stanie. Tablica suchościeralna to bardzo uniwersalny sprzęt, dlatego bardzo często decydujemy się na jego zakup do przestrzeni domowej, na przykład do pokoju dziecięcego lub domowego biura. Oczywiście tablice takie spotkamy również bardzo często w przestrzeniach biznesowych, konferencyjnych oraz w szkołach. Jak prawidłowo o nie dbać?

Nazwa tablicy już sugeruje nam sposób codziennej pielęgnacji. Jej powłoka przygotowana jest w ten sposób, żebyśmy bez trudu mogli wyczyścić tablicę na sucho. Idealnie sprawdzają się do tego specjalne gąbki, które są wygodne i praktyczne w użytkowaniu. Bardzo ważne, byśmy z taką podstawową pielęgnację nie czekali zbyt długo. Po skończonej pracy z wykorzystaniem tablicy powinniśmy od razu ją zetrzeć, ponieważ zbyt długo pozostający na jej powierzchni ślad po markerze, może być trudniejszy do usunięcia. Oczywiście do takich tablic przygotowano specjalne markery, dlatego korzystajmy tylko z nich.

Co jeszcze możemy zrobić?

Poza czyszczeniem na sucho, warto co jakiś czas i z regularnością czyścić tablice suchościeralne za pomocą specjalnych preparatów. Na rynku bez trudu znajdziemy odpowiednie płyny do czyszczenia tablic suchościeralnych. Tablice wystarczy pokryć płynem, a następnie delikatną szmatką wytrzeć ją do sucha. Atutem takich preparatów jest to, że po czyszczeniu pozostawiają dodatkową warstwę ochronną na tablicy i są w stanie poradzić sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Na pewno przyjdą nam z pomocą, gdy zapomnimy o codziennej pielęgnacji na sucho.

W przypadku tablic bardzo ważna jest również prewencja. Koniecznie stosujmy tylko markery, które dedykowane są takim powierzchniom. Użycie niewłaściwego markera może skutkować zniszczeniem tablicy lub jej trwałym zabrudzeniem, a tego przecież nie chcemy. To samo może spotkać nas, gdy użyjemy zbyt mocnych środków chemicznych do ich czyszczenia. Jeżeli starannie i regularnie będziemy dbać o nasza tablice suchościeralną, to z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat intensywnej eksploatacji.

Author: agmark.com.pl