Co wybrać? Lotto czy Multi Multi?

Przy puszczaniu kuponu tzw. Totolotka zawsze towarzyszą emocje. Największe pieniądze towarzyszą loteriom Lotka oraz Eurojackpot, natomiast wyniki Multi Multi mogą być dla nas bardziej przyjazne, bo i prawdopodobieństwo wygranej jest większe. Co prawda, pieniądze są diametralnie niższe niż w wypadku wyżej wymienionych gier, ale frajda jest zdecydowanie po stronie Multi Multi. Już samo to, że musimy trafić 10 z 80 cyfr sprawia, że prawdopodobieństwo jest większe (1 : 8 911 711), aniżeli w przypadku Lotto (kiedyś Duży Lotek – 1:13 983 816).

Mam mało pieniędzy, którą grę mam wybrać?

Zdecydowanie przy niższym budżecie warto grać w Multi Multi z powodów wymienionych we wstępie. Większa szansa, dłuższe losowanie i dłuższy okres wyczekiwania potęguje emocje. Jednak co najważniejsze, liczy się skuteczność. Może się przytrafić przypadek w którym wyślemy kupon w Dużym Lotku i to on okaże się wygranym, natomiast raz, że prawdopodobieństwo wygranej jest mniejsze, a dwa, że musimy trafić 3 z 6 cyfr, które są wylosowane. Multi Multi to jednak mniejsze pieniądze, bo rekord wygranej jest prawie 20-krotnie mniejszy od rekordu wygranej w Dużym Lotku, bo z taką nazwą przez kilkanaście lat funkcjonowała ta gra. Kilka lat temu pojawiła się opcja gry z tzw. plusem, który może sprawić, że nasza wygrana może odpowiednio wzrosnąć oraz sama dodatkowa szansa wpływa na to, że gracze chętnie wybierają tę opcję. Więc reasumując, dla możliwości, frajdy lepsza opcją jest Multi Multi możliwości dodatkowych bonusów, dla możliwości bogactwa – Lotto

Jak ustalić sobie stawkę?

Za Lotto zapłacisz 3 zł, ewentualnie możesz poprosić sprzedawcę o opcję gry z plusem, za którą zapłacisz dodatkowo 1 zł, natomiast w przypadku Multi Multi podstawową stawkę możesz zwiększyć sobie od x2 do x10, co zwiększy Twoją wygraną. Tak samo jak w przypadku Lotto możesz zagrać z plusem, który kosztuje 2,5 zł. Ciekawą opcją jest zagranie na wiele losowań (od 2 do 14, bądź 28).

 

Author: agmark.com.pl